Kako do nas
Nahajamo se na naslovu Peruzzijeva ulica 124a, 1000 Ljubljana, 5 min od nakupovalnega središča Rudnik. Izvoz LJ-Rudnik, vhod po Lahovi poti
Leto 2020 nam je postreglo z veliko presenečenji 🦠😷. Zato smo veseli, da je bila sezona 2021 sploh predstavljena! 😃 Malo za šalo, malo zares … Pravzaprav pa je korona situacija na avtodomarsko panogo vplivala zelo zanimivo – povpraševanje po avtodomih se je v mnogih državah celo povečalo. Razlog verjetno tiči v tem, da so se pojavili t. i. “newcomerji”, ki pred tem avtodomom niso posvečali pozornosti, zdaj pa so v trenutni situaciji prepoznali določene prednosti avtodoma – neodvisnost, izolacijo od okolice, prilagodljivost itd. – in so se odločili za svoj potujoči mehurček.
V sezoni 2021 pri Benimarju ne bo večjih sprememb. Glede na to, da so bili lani predstavljeni novi integrirci, novi Fiatovi motorji in pri Fordu nova notranjost ter (le nekoliko spremenjena) maska, je to povsem v skladu s pričakovanji. Zaradi motenj v oskrbovalni verigi, omejitev pri proizvodnji itd., je podobno pričakovati tudi pri drugih proizvajalcih. Kljub temu pa so pri Benimarju vseeno predstavili nekaj sprememb, ki smo jih bili zelo veseli, saj so bile na seznamu želja že kar nekaj časa.
Najbolj smo se razveselili Amphitryonove nove postavitve, ki omogoča integriran avtodom tudi za 5-članske družine. Razred Mileo pa je končno dobil postavitev pod 7 m z vzdolžnimi posteljami zadaj (M261)! Vse postavitve z vzdolžnimi posteljami pa imajo po novem tudi dostop v prtljažni del, brez izgube udobne stopnice kot do sedaj. Letos v ponudbi ni več jubilejnega razreda Perseo, so pa tlorisi, ki so bili na voljo pri Perseo rangu, zdaj na voljo pri Mileo rangu. Kot vsako leto je tudi letos nekaj vizualnih sprememb in izboljšav v notranjosti ter nekaj novih postavitev in novih UP izvedb.
V sezoni 2021 bodo na voljo naslednje postavitve:
Vsi rangi bodo imeli naslednje novosti:
16″ platišča v osnovi (razen Vani)
spremenjen design nalepk + rang napis nad odbijačem, model desno zadaj zgoraj
pri Northautokapp paketu opcijsko na voljo kabina v srebrni barvi
nova oblazinjenja na stenskih panelih
nove plastike v kabinskem delu, kjer je odlagalna površina + nove luči
230v/12V vtičnice v garaži
močnejše bralne lučke zadaj z USB vtiči
dostop v prtljažni del pri postavitvah z vzdolžnimi posteljami
Zunanji videz ostaja enak kot lani, kar je pričakovano, saj je bil v celoti prenovljen že preteklo leto. Najopaznejši spremembi sta nekoliko bolj rjavkast, topel les v notranjosti in seveda nova postavitev: 6,99 metra dolga izvedba s petimi zelo hitro pripravljenimi posteljami, pri čemer sta zadnji dve nastavljivi po višini.
Paketi ostajajo enaki kot lani, posebnost je le ta, da A940 model v Northautokapp izvedbi nima Alde sistema ogrevanja.
Novosti:
nova ročica in barva na vhodnih vratih
meglenke v Vista in Northautokapp paketu
nova Kontrolna plošča CBE
nova zaščita pri oknu v kuhinji
nov pult in korito v kopalnici
ambient luči pri tušu + nove odlagalne poličke
vodila za pritrditev opreme v garažnem delu
Mileo razred je doživel minimalne vizualne spremembe.
Design paket ima povečano črno masko spredaj
Northautokapp srebrna kabina opcijsko (doplačilo)
Novo oblazinjenje z luknjicami na stenskih panelih
Dodatna 230v vtičnica in dvojni USB na desni strani za sovoznikovim sedežem
Dve novi zelo zanimivi postavitvi:
M268
Za tiste, ki želijo avtodom pod 7m z vzdolžnimi posteljami zadaj (opcijsko tudi brez sprednje postelje).
M268
Vse bolj in bolj priljubljen tloris, ki ima zelo odprt in prostoren sprednji bivalni del.
Tudi Tessoro rang je doživel minimalne vizualne spremembe.
rjava barva na vhodnih vratih
novo oblazinjenje na stenskih panelih
dodatna polička za povečavo kuhinjske površine (določeni modeli)
tišji mehanizem postelje
dvojni USB namesto 12v vtičnice v kabini
odstranjena vidna zapirala na visečih omaricah
Kabinski del FORD Novost 2020 v osnovni opremi:
Izgled notranjosti kar se materialov tiče je enk kot pri Tessoro rangu. Dva modela sta na Fiatu (S323, S346) dva pa na Fordu (S363, S340up).
rjava barva na vhodnih vratih
novo oblazinjenje na stenskih panelih
dodatna polička za povečavo kuhinjske površine (določeni modeli)
dvojni USB namesto 12v vtičnice v kabini
odstranjena vidna zapirala na visečih omaricah
Kaj so UP izvedbe? UP modeli so cenovno zelo dostopni in pripravljeni za takojšnjo uporabo na poti. Na voljo so v točno določeni konfiguraciji, kar pomeni, da ni mogoče dodajati ali odvzemati paketov. Dodana je oprema, ki na poti resnično pride prav: tenda, 140 W sončna celica, antena, 20” TV, travel kit, vzvratni senzorji, akumulator. Zaradi ugodnejše cene pa so odvzeti nekateri detajli, ki nimajo tako velike uporabne vrednosti oziroma niso vsem pomembni. Tako je v UP izvedbah prednji odbijač v črni barvi, sedeži niso v barvi oblazinjenja, ni bočne osvetlitve, prav tako ni ambientne osvetlitve in meglenk spredaj. Vse UP izvedbe imajo mizo sidrano v steno.
V sezoni 2021 bodo na voljo naslednji UP modeli:
T440up, T463up, T495up, S346up, B104up, B116up, B144up, 190up
Pri Benimarju vsako leto širijo ponudbo vanov. V sezoni 2021 bo na voljo kar devet različnih tlorisov – prvič tudi tloris z dvižno streho. Najbolj zaželena postavitev dolžine 5,99 m s pogradom zadaj je na voljo v treh cenovnih izvedbah: B110, B116 Up in B119. Najbolj prestižna izvedba je B119, ki se ponaša s čudovitim panoramskim oknom spredaj ter kuhinjskim koritom iz kerrock materiala.
nova modularna kopalnica B119 in B167
nov design kopalnice B116up
novo usnjeno oblazinjenje B119/B145/B167
Kako do nas
Nahajamo se na naslovu Peruzzijeva ulica 124a, 1000 Ljubljana, 5 min od nakupovalnega središča Rudnik. Izvoz LJ-Rudnik, vhod po Lahovi poti